Strona Główna

Aktualności

Wesołego Alleluja!

Wesołych Świąt!

21 grudnia 2016

Grzegorz Bierecki o wynagrodzeniach funkcjonariuszy PRL

Senat nie wniósł poprawek do tzw. ustawy dezubekizacyjnej. „To nie jest ich emerytura. To jest wynagrodzenie za pracę w aparacie przemocy” – mówił o świadczeniach, których dotyczy ustawa senator Grzegorz Bierecki.

więcej...

 
17 grudnia 2016

Biała Podlaska jako pierwsza w programie Mieszkanie Plus

12 grudnia w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie prezydent Białej Podlaskiej oraz Bernadeta Puczka, prezes bialskiego Zakładu Gospodarki Lokalowej, złożyli podpisy pod pierwszą w kraju umową inwestycyjną z BGK Nieruchomości S.A. dotyczącą budowy mieszkań na potrzeby programu Mieszkanie Plus.

więcej...

 
29 listopada 2016

Senator Grzegorz Bierecki o kwocie wolnej od podatku: PO przez lata naruszała prawa obywatelskie i konstytucję. My musimy po nich posprzątać.

W Senacie ruszyły prace nad podniesieniem kwoty wolnej od podatku. Najmniej zamożni Polacy dzięki zmianom będą płacić niższe podatki. Według prognoz ministerstwa finansów na nowej ustawie może skorzystać nawet 3,5 miliona osób. O przyczynach i skutkach poprawki wprowadzonej przez senatorów mówił 28 listopada senator z Południowego Podlasia, Grzegorz Bierecki.

więcej...

 
10 listopada 2016

Prezydent Donald Trump to bardzo dobra wiadomość dla Polski

Senator Grzegorz Bierecki uczestniczył z ramienia polskiego parlamentu w misji obserwacyjnej, która z ramienia OBWE przyglądała się wyborom w USA. Dla portalu wpolityce.pl komentuje zwycięstwo kandydata Republikanów.

więcej...

 
8 listopada 2016

Senatorowie chcą upamiętnienia bohaterów

Grupa kilkunastu senatorów RP, w tym Grzegorz Peczkis z Opolszczyzny oraz Grzegorz Bierecki z Południowego Podlasia wystąpiła do premier Beaty Szydło z wnioskiem o upamiętnienie braci Jerzego i Ryszarda Kowalczyków, którzy spędzili ponad 11 lat w więzieniu za wysadzenie w powietrze auli, w której miało odbyć się wręczenie nagród dla szczególnie zasłużonych w tłumieniu robotniczych protestów funkcjonariuszy MO i bezpieki.

więcej...

 
21 października 2016

CETA: prawdy, mity i domysły – senator Grzegorz Bierecki rozwiewa wątpliwości

W rozmowie z Tygodnikiem Podlaskim, senator Grzegorz Bierecki poruszył ważny dla regionu temat CETA – umowy o wolnym handlu między UE a Kanadą.

więcej...

 
14 września 2016

Pomóc rolnikom

W lutym 2014 roku w Polsce pojawił się Afrykański Pomór Świń. Ogniska wirusa wykryto m.in. w województwach lubelskim, podlaskim i małopolskim. Rolnicy z tych regionów są szczególnie narażeni na straty wywołane ograniczeniami w sprzedaży trzody chlewnej. Od 13 września obowiązuje ustawa o szczególnych rozwiązaniach, związanych z wystąpieniem na terytorium Polski afrykańskiego pomoru świń (ASF).

więcej...

 
17 sierpnia 2016

Grzegorz Bierecki interweniuje w sprawie pracowników bialskiego pogotowia

Grzegorz Bierecki interweniuje w sprawie naruszania praw pracowniczych w bialskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Prokuratura wszczyna śledztwo w odpowiedzi na zawiadomienie senatora.

więcej...

 
16 sierpnia 2016

Niezwykła historia winy i odkupienia. Film „Błogosławiona wina” obejrzeli widzowie TVP

„Błogosławiona wina” to nakręcony z niezwykłym rozmachem, barwny dokument fabularyzowany o cudownym obrazie Matki Boskiej Kodeńskiej. Po dobrze przyjętych pokazach kinowych film, którego powstanie wspierał senator Grzegorz Bierecki, trafi do telewizji. „Błogosławioną winę” obejrzeli widzowie TVP.

więcej...

 
18 grudnia 2015

Ofensywa na rzecz rolników

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel złożył do Komisji Europejskiej wniosek o umorzenie kar za przekroczenie „kwot mlecznych”, czyli przekroczenie unijnych limitów produkcji przez polskich rolników. Gra idzie o ogromną kwotę ponad 160 milionów euro. Jeszcze w październiku 2015 roku takiego ruchu domagał się od koalicji PO-PSL m.in. senator Grzegorz Bierecki.

więcej...

 
14 listopada 2015

Senator Grzegorz Bierecki na czele Komisji Finansów

Senat wybrał 13 listopada przewodniczących 15 senackich komisji stałych, w tym nowej komisji infrastruktury oraz połączonej komisji spraw zagranicznych i ds. Unii Europejskiej – które w poprzedniej kadencji funkcjonowały oddzielnie.

więcej...

 
12 listopada 2015

Prawo i Sprawiedliwość triumfuje – sukces także na Południowym Podlasiu

Wybory parlamentarne 25 października zakończyły się imponującym sukcesem Prawa i Sprawiedliwości. PiS zdobyło większość w całym kraju i będzie mogło samodzielnie utworzyć rząd, dzięki bezwzględnej większości w Sejmie i Senacie.

więcej...

 
21 października 2015

Spółdzielcy popierają senatora Biereckiego

Krajowa Rada Spółdzielcza, naczelny organ samorządu spółdzielczego, poparła senatora Grzegorza Biereckiego w najbliższych wyborach parlamentarnych. Samorządowcy zauważają, Grzegorz Bierecki ma bogate doświadczenie jako parlamentarzysta i od wielu lat aktywnie działa na rzecz spółdzielczości na forum krajowym i międzynarodowym.

więcej...

 
13 października 2015

Wielki sukces akcji „Makulatura na drzewo”. Bialczanie zebrali prawie 19 ton makulatury

W tegorocznej, czwartej już edycji naszej akcji „Makulatura na drzewo” przodowali - jak dotychczas - najmłodsi mieszkańcy naszego miasta, dlatego dla najlepszych przygotowaliśmy nagrody, wszystkim zaś milusińskim poniesiony trud staraliśmy się zrekompensować wspólną zabawą.

więcej...

 
5 października 2015

Uchodźcy trafią do Białej? Senator Bierecki interweniuje

Senator Bierecki oczekuje od ministra zdrowia udzielenia pełnej informacji przedstawicielom samorządu lokalnego i podjęcia stosownych działań w celu ochrony miejscowej ludności przed zagrożeniem epidemiologicznym.

więcej...

 
2 października 2015

Senatorowie w obronie rolników

Senator Grzegorz Bierecki przypomina, że ostatnie osiem lat to czas, w którym praktycznie wszystkie gałęzie produkcji rolnej odnotowują straty. Załamał się rynek trzody chlewnej, zbóż, owoców, bydła rzeźnego i mlecznego. Gigantyczne straty notują producenci buraków cukrowych, tytoniu czy chmielu. Brakuje spójnej polityki rolnej, a politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy odpowiadają za rolnictwo, nie są w stanie prowadzić skutecznych negocjacji w Brukseli. PSL znane jest dziś Polakom głównie z afer, nepotyzmu i brutalnych konfliktów wewnętrznych

więcej...

 
25 września 2015

"Błogosławiona wina": Najpierw Podlasie, potem cała Polska

"Błogosławiona wina" to niezwykły, nakręcony z rozmachem i uczuciem film przedstawiający dzieje obrazu Matki Bożej Kodeńskiej, Królowej Podlasia. W przyszłym roku, dzięki emisji w TVP, dzieło zobaczy cała Polska. Już tej jesieni, jako pierwsi, mogą przeżywać spotkanie z wielkim kinem mieszkańcy Południowego Podlasia! – Sprawdzona, doskonała ekipa, dobry scenariusz i rozmach produkcji były z pewnością przyczyną, dla której wsparłem twórców „Błogosławionej winy” – mówi senator Grzegorz Bierecki, którego zaangażowanie doprowadziło do powstania filmu.

więcej...

 
18 września 2015

Międzyrzec dumny z żołnierzy wyklętych

W niedzielę, 13 września 2015 roku, dzięki Fundacji Grzegorza Biereckiego ”Kocham Podlasie” i międzyrzeckich środowisk patriotycznych odsłonięty został Mural, upamiętniający uczestników jednej z najbardziej spektakularnych w skali całego kraju akcji zgrupowania podlaskich oddziałów AK-WiN.

więcej...

 
1 2 3 4 5 6 7