Strona Główna

Aktualności

17 sierpnia 2016

Grzegorz Bierecki interweniuje w sprawie pracowników bialskiego pogotowia

Grzegorz Bierecki interweniuje w sprawie naruszania praw pracowniczych w bialskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Prokuratura wszczyna śledztwo w odpowiedzi na zawiadomienie senatora.

11 sierpnia Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej wszczęła śledztwo w sprawie naruszania praw pracowniczych w bialskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Stało się to równo miesiąc po tym, jak senator Grzegorz Bierecki podjął zdecydowane kroki, interweniując w obronie pracowników i składając w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Ratownicy medyczni oskarżali dyrektora pogotowia o mobbing. O tym że sytuacja jest poważna świadczył fakt, iż 19 lipca ok. 100 pracowników Stacji Pogotowia Ratunkowego przeszło ulicami miasta w „Marszu godności”. W Stacji Pogotowia przekazali pracownikom urzędu marszałkowskiego materiał dowodowy informując tym samym o mobbingu, do jakiego dochodziło w bialskiej jednostce. Znamienne jest również, że następnego dnia jeden z organizatorów protestu otrzymał wypowiedzenie umowy o zatrudnienie. Dotychczasowe doniesienia ze strony pracowników, kierowane między innymi do marszałka województwa, nie przynosiły efektu.

Prokuratura ustali czy mamy do czynienia z przestępstwem – mówi senator Grzegorz Bierecki.

powrót...