Strona Główna

Aktualności

Kasa Stefczyka odwiedza Dom Dziecka w Komarnie

Kasa Stefczyka odwiedza Dom Dziecka w Komarnie Dom Dziecka w Komarnie

Kasa Stefczyka w trosce o najmłodszych od wielu lat wspiera działalność placówek pomocy społecznej. Od 2004 r. obejmuje swą opieką 27 domów dziecka z terenu całej Polski przeznaczając na ich rzecz fundusze, dzięki którym możliwy jest zakup najpotrzebniejszych artykułów oraz remonty.

Dom Dziecka w Komarnie swoją działalność rozpoczął w 1997 roku. Jest jedyną placówką socjalizacyjną w powiecie bialskim, która zapewnia całodobową opiekę i wychowanie dzieciom całkowicie lub częściowo pozbawionym opieki rodzicielskiej, dla których nie znaleziono rodzinnej opieki zastępczej.

 Mieszka w nim 30 wychowanków. Ponieważ jest to maksymalna liczba dzieci na jedną placówkę, w roku 2004 została powołana do życia Filia Domu Dziecka w Szachach, a od 2010 roku podobna filia powstała także w Janowie Podlaskim.

Aktualnie placówka dostosowana jest do przyjęcia 56 wychowanków.

 - W dzisiejszych czasach nie jest łatwo znaleźć ludzi dobrej woli, którzy zaoferują bezinteresowną, stałą pomoc. Najczęściej są to akty jednorazowe. – mówi pan Piotr Malesa, dyrektor Domu Dziecka w Komarnie – dzięki pomocy Kasy Stefczyka dzieci mają wszystkie rzeczy potrzebne do nauki. W ubiegłym roku współpracujące z Kasą Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej ufundowało składającą się z 8 stanowisk pracownię komputerową.

 Bialska Kasa Stefczyka, oprócz pomocy finansowej, jest także stałym gościem w Domu Dziecka. Przedstawiciele spotykają się z wychowankami przy okazji świąt, organizują festyny, rozdają dzieciom upominki.

 - Z Domem Dziecka w Komarnie współpracujemy od przeszło czterech lat. – mówi Marta Banach-Klujewska, kierownik oddziału Kasy Stefczyka w Białej Podlaskiej – Wiemy jak ważna jest pomoc, a uśmiechy na twarzach dzieci są dla nas największą nagrodą.

 Wizyta, która odbyła się w czwartek 22 września było okazją do rozmowy na temat sytuacji i potrzeb ośrodka oraz przede wszystkim do spotkania z dziećmi. Każde z nich obdarowane zostało drobnym upominkiem.

powrót...