Strona Główna

Aktualności

Kasa Stefczyka pomaga szpitalom w województwie lubelskim

Kasa Stefczyka pomaga szpitalom w województwie lubelskim Grzegorz Bierecki w szpitalu

SKOK nadziei

Prezes Grzegorz Bierecki często cytuje dewizę Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo - Kredytowych, która brzmi: „Ludzie są najważniejsi”. I przypomina, że instytucje te łączą nowoczesne i dostosowane do potrzeb klientów usługi finansowe z zasadami samopomocy i nie kierowania się zyskiem.

Zgodnie z tymi zasadami SKOK-i regularnie uczestniczą we wszelkiego rodzaju charytatywnych przedsięwzięciach. Jedną z takich akcji jest „Słonik nadziei”, od kilku lat prowadzony przez TVP Lublin. W czasie trwania akcji, dzięki hojnym darczyńcom obdarowano szereg placówek medycznych w województwie Lubelskim.

Naturalną koleją rzeczy przedsięwzięcie to wsparły też Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo - Kredytowe. Pomoc dotarła do oddziałów dziecięcych w szpitalach w Radzyniu Podlaskim i Parczewie. Wśród przekazanych darów były kuchenki mikrofalowe, drukarki, materace, pościel, gry i zabawki dla dzieci oraz środki czystości. Wszystko to zakupiono zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez szpitale.
Pomoc osobiście dostarczył prezes Grzegorz Bierecki.

- Cała przyjemność jest po naszej stronie, uśmiechy dzieci to największa nagroda – stwierdził w radzyńskim szpitalu prezes SKOK. - Cieszymy się że możemy pomóc. To co dostarczyliśmy jest darem członków Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo – Kredytowych. To oni decydują w co się włączamy, jakie działania społeczne podejmujemy. Akcja Telewizji Lublin, z regionu, w którym mamy pięć tysięcy członków, została wskazana jako ta, którą Kasa Stefczyka  będzie wspierać.

W szpitalu w Parczewie Grzegorz Bierecki zadeklarował, że Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo – Kredytowe nie zapomną o obdarowanych szpitalach. - Cieszę się, że możemy przyłożyć rękę do dobrej sprawy. Na pewno będziemy tu częściej zaglądać - zapewnił.

 
 

powrót...