Strona Główna

Aktualności

Mamy Papieża

Mamy Papieża Franciszka, który od pierwszych chwil ujął wiernych prostotą i pokorą. Jak komentują  wybór Jorge Mario Bergoglio na Ojca Świętego podlaski senator RP Grzegorz Bierecki i ksiądz dziekan Marian Daniluk z Białej Podlaskiej?

Senator Grzegorz Bierecki:

Wybór kardynała Bergoglio na Ojca Świętego przyjąłem z autentyczną, spontaniczną  radością. Cieszę się, ze mamy Papieża z Ameryki Południowej, gdzie Kościół wciąż tak dynamicznie się rozwija, gdzie czuć ożywczego ducha wiary. Jestem głęboko przekonany, ze latynoska dynamika tego pontyfikatu  przyniesie wiele dobrego dla Kościoła na całym świecie. W swojej  żywiołości i dynamice Papież  Franciszek przypomina mi bardzo Jana Pawła II. Wiążę wielkie nadzieje z tym pontyfikatem.


Ksiądz dziekan Marian Daniluk:

Dobrze, że Papieża  za pośrednictwem kardynałów wybiera Duch Święty, a nie politycy czy dziennikarze. Papież  jest na miarę Kościoła, a nie polityków, często niewierzących, którzy oczekiwali by Papieża liberalnego. A przecież konserwatyzm nie jest niczym nagannym. Wprost przeciwnie - trwanie przy wartościach nie przeczy współczesności i jest rzeczą ze wszech miar dobrą. Bogu niech będą dzięki za Papieża Franciszka, a my wierni  módlmy się za niego, bo stoi przed nim wie le wyzwań.


powrót...