Strona Główna

Aktualności

29 sierpnia 2011

Posłowie i kandydaci PiS zaprezentowali się w Białej Podlaskiej

Posłowie i kandydaci PiS zaprezentowali się w Białej Podlaskiej Zbigniew Ziobro, Grzegorz Bierecki, Jacek Kurski

Od tych wyborów bardzo wiele będzie zależeć – mówił Zbigniew Ziobro podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Białej Podlaskiej 29 sierpnia. Ziobro wraz z Jackiem Kurskim apelowali o wsparcie kandydatów PiS z Południowego Podlasia i czynne zaangażowanie się w kampanię wyborczą. Te wybory mogą zmienić bieg zdarzeń w Polsce, a w perspektywie nasze wspólne życie, bo przecież władza ukierunkowuje rozwój Polski – podkreślał europoseł.

Poniedziałkowe spotkanie było okazją do zapoznania się z kandydatami, ich planami wyborczymi oraz koncepcją rozwoju regionu. O mandat senatora z Białej Podlaskiej ubiega się prezes Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej, Grzegorz Bierecki. Kandydatami na posłów z ramienia Prawa i Sprawiedliwości są Adam Abramowicz i Jan Brodawka.

Z takich terenów jak Biała Podlaska, Radzyń czy Parczew musi wyjść dzisiaj jeszcze jeden impuls – impuls do odbudowy społeczeństwa obywatelskiego. Polska bowiem po czterech latach rządów Platformy znalazła się w niebezpieczeństwie. Dotyczy to zarówno spraw symbolicznych jak i realnych mówił Jacek Kurski odnosząc się do katastrofy smoleńskiej, działań rządu w czasie powodzi czy zadłużenia państwa.

Podobne problemy poruszył także Zbigniew Ziobro. Nawiązując do historii życia Przemysława Gosiewskiego przypomniał, że w Senacie jest miejsce dla ludzi, którzy wykazali się odwagą po 1989 roku. Jest tam miejsce dla ludzi takich jak Grzegorz Bierecki, którzy udowodnili, że swoim zaangażowaniem, pomysłem można odnosić sukces – dodał europoseł.

Przypomniał, że Grzegorz Bierecki stworzył spółdzielczą instytucję finansową, dzięki której jej członkowie mogli zaoszczędzić setki milionów złotych. Osobiście angażował się w szereg akcji społecznych mających na celu przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu oraz ograniczeniu lichwy w Polsce. Włączył się również w prace przy tzw. ustawie antylichwiarskiej oraz ustawie o upadłości konsumenckiej i stale angażuje się w prace zmierzające do stworzenia dobrego prawa spółdzielczego.

Szczególne zainteresowanie wzbudziło przemówienie kandydata na senatora – prezesa Krajowej SKOK. Nie czuję się przedsiębiorcą, jestem człowiekiem, który zaangażował się w działalność społeczną – mówił Grzegorz Bierecki. Moje doświadczenie, doświadczenie 20 lat pracy na rynku finansowym jest do państwa dyspozycji – dodał na zakończenie wystąpienia.

Swoją wizję rozwoju województwa przedstawił również Adam Abramowicz. Poseł z Białej Podlaskiej zadeklarował działanie na rzecz odłączenia powiatów dawnego województwa bialskopodlaskiego od lubelskiego. – Pomysł poddamy konsultacjom społecznym. Mieszkańcy powinni mieć możliwość wypowiedzenia się na temat odłączenia Białej Podlaskiej i sąsiednich powiatów od województwa lubelskiego – dodaje poseł.

Konwent w Białej Podlaskiej, zorganizowany tuż po oficjalnej inauguracji kampanii, był pierwszym z serii spotkań z posłami i kandydatami Prawa i Sprawiedliwości w regionie Południowego Podlasia.

Do obejrzenia:

Posłowie i kandydaci PiS zaprezentowali się w Białej Podlaskiej

 
 

powrót...