Strona Główna

Aktualności

10 listopada 2016

Prezydent Donald Trump to bardzo dobra wiadomość dla Polski

Senator Grzegorz Bierecki uczestniczył z ramienia polskiego parlamentu w misji obserwacyjnej, która z ramienia OBWE przyglądała się wyborom w USA. Dla portalu wpolityce.pl komentuje zwycięstwo kandydata Republikanów.

- To bardzo dobra wiadomość. Słuchając dokładnie wypowiedzi Donalda Trumpa na temat Polski i roli Środkowej Europy w architekturze bezpieczeństwa świata można i trzeba być optymistą. Trump bardzo podkreśla rolę Polski i z pewnością nie bagatelizuje naszej obecności w tej części świata. Wiele sygnałów dowodzi tego, że jesteśmy ważnym partnerem dla przyszłego prezydenta. Wspomnieć tu trzeba choćby spotkanie z Polonią amerykańską, podczas którego obie strony podkreślały silne przywiązanie do tych samych, konserwatywnych wartości – mówi senator z Południowego Podlasia, tuż po podaniu do publicznej wiadomości informacji na temat wyboru 45 prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Senator Grzegorz Bierecki w rozmowie z portalem wpolityce.pl zaznaczył, że zapowiedzi wskazują, iż szefem Departamentu Stanu nowego prezydenta będzie Newt Gingrich - były Speaker of the House, czyli amerykański marszałek Kongresu, ale także wielki przyjaciel Polski i Polaków. Jest to człowiek, który wielokrotnie wykazywał sympatię wobec naszych rodaków, m. in. podczas swoich wypowiedzi w Kongresie.

- Bliskim współpracownikiem Donalda Trumpa jest też Rudy Giuliani, widać więc, że kształtuje się bardzo silna i wpływowa republikańska ekipa – dodaje Grzegorz Bierecki.

W rozmowie z portalem, senator z Południowego Podlasia i przewodniczący senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych podkreślił, że zwycięstwo konserwatywnego kandydata i histeria, jaką sukces Trumpa wywołał w lewicowych i skrajnie liberalnych mediach, to znak czasu i oznaka odbudowy zdrowych wartości demokratycznych.

- Na naszych oczach widać śmierć kolejnego z „-izmów”. Umarł komunizm, wcześniej faszyzm, teraz mamy do czynienia z powolną agonią współczesnej formy liberalizmu. Zarówno gospodarczego, jak i obyczajowo-kulturowego, który w wielu przypadkach przekształcał się wręcz w libertynizm. To, co powstaje, rodzi się dzięki sięgnięciu do korzeni demokracji. Dzięki temu, że ta demokracja jest zdrowa przy korzeniach. Widać to w Ameryce, której obywatele – jak sami deklarują - obudzili się i chcą odzyskać swój kraj – mówi senator Grzegorz Bierecki.

Cała rozmowa dostępna jest pod adresem: http://wpolityce.pl/swiat/314856-nasz-wywiad-senator-bierecki-prezydent-donald-trump-to-bardzo-dobra-wiadomosc-dla-polski

powrót...