Strona Główna

Aktualności

Senator pokochał Podlasie i otworzył pierwsze biuro

Fundacja „Kocham Podlasie”, ośrodek doradztwa finansowego Stowarzyszenia Krzewienia Edukacji Finansowej, Fundusz Kapitałowy Południowego Podlasia oraz Bialska Spółdzielnia Socjalna – to pierwsze instytucje, które z inicjatywy senatora Grzegorza Biereckiego wkrótce rozpoczną działalność na południowym Podlasiu. W związku z otwarciem swojego biura w Białej Podlaskiej senator przedstawił szeroko zakrojony projekt inicjatyw społecznych. 

 

26 listopada w budynku przy ulicy Francuskiej 136 w Białej Podlaskiej dokonano uroczystego otwarcia biura senatorskiego. Na inauguracyjną uroczystość przybyło blisko sto osób – przedstawicieli duchowieństwa, władz samorządowych, przedsiębiorców, mediów, pracowników Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK) oraz licznych przyjaciół, jakich Grzegorz Bierecki już pozyskał na południowym Podlasiu. Ksiądz dziekan Marian Daniluk poświecił ponad 1000 - metrowy obiekt, w którym miejsce znajdzie m.in. fundacja „Kocham Podlasie” redakcja regionalnego „Tygodnika Podlaskiego” oraz liczne organizacje pożytku publicznego. (Oczywiście nie zabrakło także okolicznościowego szampana, gratulacji i tradycyjnych „stu lat”, których uczestnicy spotkania życzyli Grzegorzowi Biereckiemu i jego małżonce Marzenie). Jak na poprzedzającej otwarcie biura konferencji prasowej w Hotelu „Skala”, celem Fundacji będzie wspieranie dobrych inicjatyw, edukacja i turystyczna popularyzacja południowego Podlasia, a także wytworzenie w mieszkańcach regionu tożsamościowej dumy, która zanika.

Na spotkaniu z dziennikarzami, na które przybyła wyjątkowo liczna grupa przedstawicieli mediów lokalnych i ponadlokalnych, obecni byli również Magdalena Cybula, Wojciech Łocheński oraz Dariusz Stefaniuk, którzy tworzą zarząd  Fundacji „Kocham Podlasie”.  – Pragniemy wzmocnić patriotyzm lokalny i zaprezentować walory krajoznawcze, kulturalne oraz etnograficzne, jakie  kryje w sobie ta przepiękna, a przez tak wielu naszych rodaków całkowicie nieznana kraina – podkreślił senator Grzegorz Bierecki, który przypomniał, iż sam od dawna kocha Podlasie, ponieważ od 27 lat ma je w domu w osobie pochodzącej z tego regionu małżonki. Na zapoczątkowanie działalności Fundacji „Kocham Podlasie” senator przeznaczył 100 tysięcy złotych ze środków własnych, a to – jak zapowiedział – dopiero początek. Znaczące wsparcie Fundacji zapowiedzieli także przedsiębiorcy z południowego Podlasia z Janem Brodawką - właścicielem Zakładów Przetwórstwa Mięsnego „Karol” - na czele.

10 grudnia zbierze się rada programowa Fundacji i wtedy skonkretyzowany zostanie plan jej dalszego działania. Już dziś jednak wiadomo, że będzie to działanie prowadzone na niezwykle szeroką skalę. Dla porządku Grzegorz Bierecki przypomniał o tym, iż został członkiem dwóch Komisji Senackich ds. Budżetu i Finansów oraz ds. Europejskich oraz o rychłej realizacji przedwyborczych obietnicach odnośnie zainwestowania na południowym Podlasiu przez SKOK kilkuset milionów złotych. Senator Bierecki zapowiedział także, że w najbliższym czasie zamierza otworzyć biura w Radzyniu Podlaskim oraz w Parczewie. – Będę systematycznie pojawiać się w tych biurach, proszę jednak pamiętać, że moje miejsce pracy, jako senatora, znajduje się w Warszawie i to głównie stamtąd będę dbał o sprawy najważniejsze dla mieszkańców południowego Podlasia. Tam jest bowiem moje miejsce pracy, do którego mnie Państwo skierowaliście – podkreślił. O kolejnych inicjatywach podejmowanych przez Grzegorza Biereckiego poinformujemy wkrótce.

 

 
 

powrót...