Strona Główna

Aktualności

SKOK wspiera bezrobotnych

SKOK wspiera bezrobotnych Spotkanie z pracownikami PKS

Grzegorz Bierecki pomaga pracownikom zlikwidowanego bialskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej oraz bezrobotnym w utworzeniu spółdzielni socjalnej. To pomysł na reaktywowanie największego w regionie przewoźnika.

Robocze spotkanie w sprawie powołania spółdzielni odbyło się w sobotę 17 września. Obecni byli pracownicy zlikwidowanego PKS oraz bezrobotni z Białej Podlaskiej nie związani z tą firmą.

- Widziałem jak nasza firma była niszczona dosłownie z dnia na dzień. Moim marzeniem jest odbudowanie bialskiego PKS, pokazanie władzy, że się myliła decydując się na likwidację – komentuje  Jan Dawidowski, szef związku Solidarność 80 w PKS. - Mam nadzieję że spółdzielnia rozwinie się na dużą skalę, żeby ludzie zobaczyli, że można brać sprawy w swoje ręce i nie liczyć tylko na władze, szczególnie na władze województwa lubelskiego, która dla Białej Podlaskiej nie robią nic.

Prezes Bierecki oprócz pomocy prawnej przy rejestracji spółdzielni, zadeklarował także, że SKOK-i, które dysponują dużym doświadczeniem w realizacji projektów spółdzielczych podejmą się wsparcia jej działalności. - Likwidacja PKS była problemem, który skupił tych ludzi i zmobilizował do działalnia. SKOK wspierają wszelkie formy rozwoju spółdzielczości. Będziemy więc wspierać także tę bialską spółdzielnię – zapewnił Grzegorz Bierecki.

Sytuacja transportu publicznego w gminach powiatu bialskiego wygląda wręcz dramatycznie. Wiele małych miejscowości zostało praktycznie odciętych od świata. Dotyczy to kilku tysięcy mieszkańców. Prywatny przewoźnik, postawiony z dnia na dzień w trudnej sytuacji, nie radzi sobie z tym problemem. Pasażerowie spóźniają się do pracy i do szkół, a warunki podróżowania mogą zagrażać ich bezpieczeństwu.

Sprawdzone metody działania, które przyniosły sukces spółdzielczości finansowej w Polsce i połączyły w SKOK-ach ponad 2,2 miliona polskich rodzin, znajdą zastosowanie również w sprawach kluczowych dla mieszkańców regionu bialskopodlaskiego.

powrót...