Strona Główna

Aktualności

Wybrano najlepszych

Odzew na konkurs „Podlasie ma biznes”, ogłoszony w marcu 2013 r. przez fundację „Kocham Podlasie” zaskoczył nawet organizatorów. Zgłoszono 200 pomysłów na budowę lub rozwój mikroprzedsiębiorstw różnych branż, od produkcyjnych aż po sferę usług.

Jedynym warunkiem stawianym uczestnikom było podjęcie działalności lub przeniesienie jej do Białej Podlaskiej lub na teren powiatów bialskiego, radzyńskiego czy parczewskiego. W trakcie II etapu uczestnicy mogli wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu „Jak napisać biznesplan” i musieli taki plan sporządzić.

15 czerwca br. odbył się etap finałowy, podczas którego 10 Autorów najciekawszych i najlepiej rokujących pomysłów  przedstawiło prezentacje multimedialne swoich przedsięwzięć i odpowiadało na pytania jurorów.

Do III etapu konkursu zakwalifikowali się:


Podlasie lepsze niż Londyn

10 finalistów, znacznie więcej motywacji. Przytoczmy niektóre, usłyszane w trakcie nerwowego oczekiwania  i podczas prezentowania swoich projektów:
Nie po to uczyłem się tyle lat, by teraz pracować na zmywaku w Londynie…
Tu mam najbliższych, dom, dziewczynę, przyjaciół. Chcę zostać na swoim…
Białoruś jest o krok, możemy i powinniśmy to wykorzystać…


Pasja

To słowo często przejawiało się w rozmowach, które jurorzy prowadzili między sobą przed wejściem kolejnego kandydata. – Wspaniali, młodzi ludzie, pełni pasji. Oby nie zabrakło im uporu i determinacji. Podlasia nie stać na to, by ich stracić.

Sami wygrani!

W tym konkursie nie ma przegranych, i to jest jego największy atut. Młodzi, pomysłowi i wykształceni ludzie zostaną na Podlasiu. Tu będą łączyć swoją pasję z zarabianiem pieniędzy, co wcale nie jest takie częste. Tutaj będą tworzyć nowe miejsca pracy. Tu  będą płacić podatki.  Czy może być lepsza odpowiedź na pytanie środowiska, w którym żyją?

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 6 lipca br. w Białej Podlaskiej, w Bialcon Clubie, ul. Celników Polskich 14

Więcej: www.podlasiemabiznes.pl

powrót...