Strona Główna

W mediach

Senator Bierecki: Politycy PO nie nauczyli się standardów demokracji

wPolityce.pl - 4 lipca 2014

Senator RP Grzegorz Bierecki udzielił wywiadu portalowi wPolityce.pl. W rozmowie z red. Jerzym Kubrakiem parlamentarzysta komentuje sposób, w jaki obchodzono rocznicę 25-lecia wyborów czerwcowych.

więcej...

 

Zniewoleni przez banki

wSieci - 10 marca 2014

Z Grzegorzem Biereckim, przewodniczącym Światowej Rady Związków Kredytowych, senatorem PiS, rozmawia Maciej Goniszewski

więcej...

 

Grzegorz Bierecki z nagrodą „Przedsiębiorcy z misją”

wPolityce.pl - 1 marzec 2014

Senator Grzegorz Bierecki, twórca spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych został laureatem pierwszej nagrody „Przedsiębiorca z Misją” przyznawanej przez Organizację Polskich Przedsiębiorców Konserwatywnych. Uroczystą galę zorganizowaną przez OPPK i Telewizję Republika uświetnił koncert Jacka Kowalskiego wykonawcy pieśni staropolskich i narodowych.

więcej...

 

Potężne kłopoty producentów mięsa

Stefczyk.info - 19 luty 2014

Potężne kłopoty polskich producentów i przetwórców wieprzowiny. W naszym kraju zanotowano pierwsze w historii przypadki afrykańskiego pomoru świń (ASF). Komisja Europejska wprowadziła strefę buforową na sporych obszarach wschodniej części kraju. Przy niekorzystnym scenariuszu, a więc długotrwałym zakazie eksportu polskiego mięsa, straty branży mogą być liczone w setkach milionów złotych.

więcej...

 

Senator Grzegorz Bierecki przygotowuje ustawę, która ochroni frankowiczów

wPolityce.pl - 20 luty 2014

Senator RP Grzegorz Bierecki mówi o problemie kredytów zaciąganych przez Polaków w obcych walutach. Przedstawia swoją propozycję ucywilizowania rynku kredytów hipotecznych i objęcia skuteczniejszą ochroną prawną klientów banków.

więcej...

 

Pracownicy SKOK i święty Mikołaj

Tygodnik Podlaski - 27 grudnia 2013

Święty Mikołaj zawędrował do Międzyrzeca, aby uszczęśliwić ponad setkę dzieci, którymi opiekuje się Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego „Jedno Serce”. Mikołajowi pomógł w tym senator Grzegorz Bierecki, pracownicy instytucji systemu SKOK oraz Kasy Stefczyka..

więcej...

 

„Marsz, marsz Polonia, marsz dzielny narodzie”. Biało-czerwony Manhattan.

wPolityce.pl - 8 października 2013

6 października 2013 r. już po raz 76 najbardziej znaną ulicą świata - nowojorską Piątą Aleją - przeszły tysiące Polaków, manifestując swoje przywiązanie do polskości. Marszałkami honorowymi byli w tym roku goście z Polski: senator Grzegorz Bierecki, przewodniczący Światowej Konferencji Rady Unii Kredytowych (WOCCU) oraz przewodniczący rady nadzorczej SKOK, i poseł PiS Adam Kwiatkowski.

więcej...

 

Ku Waszej pamięci Żołnierze Wyklęci

Tygodnik Podlaski - 4 października 2013

W Piszczacu odsłonięto trzeci już na Podlasiu mural, poświęcony „Żołnierzom Wyklętym". Gratuluję inicjatywy, bo to Państwo przecież wykonaliście ten mural - powiedział Grzegorz Bierecki, senator RP, w trakcie uroczystości jego odsłonięcia.

więcej...

 

Ostre zwarcie w Senacie. PiS krytykuje zawieszenie progu ostrożnościowego. Grzegorz Bierecki: „Rząd nie ma pieniędzy, żeby płacić rachunki"

wPolityce.pl - 7 sierpnia 2013

Senatorowie PO i PiS spierali się na temat zawieszenia tzw. pierwszego progu ostrożnościowego. Zdaniem Kazimierza Kleiny (PO) zaproponowana przez rząd zmiana jest ważna dla finansów państwa; Grzegorz Bierecki (PiS) uważa, że powiększy problemy finansów publicznych.

więcej...

 

Mamy polskie obowiązki

Sieci - 29 lipca 2013

Z Grzegorzem Biereckim, senatorem i prezesem Światowej Rady Związków Kredytowych, rozmawiają Jacek i Michał Karnowscy.

więcej...

 

Grzegorz Bierecki na czele Światowej Rady Unii Kredytowych

Sieci - 22 lipca 2013

Senator Bierecki będzie właściwie jedynym Polakiem pełniącym tak wysoką funkcję w strukturach organizacji finansowej na świecie. Stanowisko przewodniczącego WOCCU swoją rangą jest porównywalne do szefa MFW czy Banku Światowego.

więcej...

 

Polak na czele Światowej Rady Unii Kredytowych

Dziennik Bałtycki - 17 lipca 2013

Polskie SKOK są przykładem dla świata. Wśród 200 milionów członków unii kredytowych  Polska nie jest przecież krajem nieznanym. Wręcz przeciwnie, wszyscy wiedzą, że Polakom się udało, że Polacy potrafią stworzyć sprawny system unii kredytowych.

więcej...

 

Bierecki szefem WOCCU

Nasz Dziennik - 17 lipca 2013

Przewodniczącym Światowej Rady Unii Kredytowych, organizacji finansowej o zasięgu globalnym, obracającej bilionami dolarów, został Polak, senator Grzegorz Bierecki.

więcej...

 

Senator Bierecki: Rząd odbiera to co wywalczyła „Solidarność” w sierpniu 1980

wGospodarce.pl - 6 lipca 2013

Nowelizacja Kodeksu Pracy w praktyce oznacza zniesienie ośmiogodzinnego dnia pracy i wolnych sobót oraz niedziel.

 

więcej...

 

Dla rolników chcących legalnie zarobić – i to bez podatku – 10 tysięcy złotych

Tygodnik Podlaski - 5 lipca 2013

Senator G. Bierecki, poparty przez senatorów S. Jurcewicza i J. Laseckiego zaproponował włączenie do listy wyrobów także tych, objętych akcyzą, których sprzedaż odbywa się i teraz, tyle że z naruszeniem obowiązujących przepisów.

więcej...

 

Pierwsze pieniądze najmłodszych

Tygodnik Podlaski - 21 czerwca 2013

Ponad 200 uczniów z trzech bialskich szkół wzięło udział w piątej już edycji projektu „Moje pierwsze pieniądze”, realizowanego przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej, przy współpracy Fundacji Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie”.

więcej...

 

Trzeciomajowa rocznica

Tygodnik Podlaski - 9 maja 2013

Blisko tysiąc osób uczestniczyło w centralnych uroczystościach rocznicowych Konstytucji 3 maja na południowym Podlasiu, które w tym roku odbyły się w Międzyrzecu Podlaskim.

 

więcej...

 

Grzegorz Bierecki o nowej dyrektywie bankowej

radiownet.pl - 29 kwietnia 2013 

W lipcu bieżącego roku ma wejść w życie dyrektywa o rozwiązywaniu problemów bankowych. Co to oznacza dla banków zagrożonych upadłością?

więcej...

 
Cudowny obraz w Kodniu będzie chroniony

Cudowny obraz w Kodniu będzie chroniony

Tygodnik Podlaski - 18 kwietnia 2013

Cudowny Obraz Matki Boski Kodeńskiej zostanie osłonięty ochronną szybą i umieszczony w pancernej kasecie. To chroniące obraz przed pożarem i zbezczeszczeniem, oparte o najnowocześniejsze technologie  przedsięwzięcie, z inicjatywy  podlaskiego senatora Grzegorza Biereckiego sfinansuje Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych SKOK.

więcej...

 
Klasztorne malowidła zbadane

Klasztorne malowidła zbadane

Tygodnik Podlaski - 4 kwietnia 2013

Unikalne malowidła ścienne z Klasztoru Kapucynów turystyczną szansą Białej Podlaskiej.

 

więcej...

 
1 2 3 4