Strona Główna

W mediach

Senatorowie PiS bronią kierowców

Tygodnik Podlaski - 21 marca 2013

– Jak to możliwe, że w sytuacji, gdy kierowcy nabyli bezterminowe prawa jazdy, ogranicza się czas ich ważności? Jak to możliwe, że w demokratycznym kraju, jakim podobno jest Polska, odbiera się milionom obywateli prawa nabyte? – pytali senatorowie Prawa i Sprawiedliwości, którzy z inicjatywy podlaskiego senatora Grzegorza Biereckiego zaskarżyli przepisy ustawy o kierujących pojazdami, składając wniosek do Trybunały Konstytucyjnego.

więcej...

 

Grzegorz Bierecki: Pakt jak oddanie pod kuratelę

Stefczyk.info - 22 luty 2013

Rozmowa z senatorem Grzegorzem Biereckim, współtwórcą spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych w Polsce.

więcej...

 

Grzegorz Bierecki: Za poziom życia w Polsce odpowiada rząd

wGospodarce.pl - 28 stycznia 2013

Wynagrodzenia nadal nie nadążają za wzrostem cen. Wydłużenie aż o siedem lat wieku emerytalnego dla kobiet nie spowodowało masowych protestów, chociaż taki ruch we Francji, Niemczech czy Hiszpanii spowodowałby protesty, przy których zdjęcia z zajść w Grecji byłyby fotografiami z wakacji. Co się stało z Polakami? Partia władzy może nam wmówić wszystko?

więcej...

 

Wspominano bohaterów i modlono się o wolną Polskę

Tygodnik Podlaski - 11 października 2012

Miejmy nadzieję, że przeminie fala postkomunizmu i relatywizmu moralnego, który zalewa dziś umysły, niszczy świętość małżeńską, demoralizuje młodzież i odziera szkołę polską z historii – mówił w miniony piątek w Huszlewie ks. infułat Kazimierz Korszniewicz.

więcej...

 

Senator Grzegorz Bierecki przewodniczącym rady nadzorczej KSKOK

wPolityce.pl - 8 października 2012

Senator Grzegorz Bierecki wybrany został przewodniczącym Rady Nadzorczej Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej. Pozostaje on także przewodniczącym rad nadzorczych spółek wchodzących w skład grupy. Poniżej komunikat prasowy w tej sprawie.

więcej...

 

Szykują się zmiany w SKOK-ach. Będzie bezpieczniej?

forbes.pl - 28 sierpnia 2012

Wkłady do SKOK-ów będą gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny? Takie rozwiązanie proponują posłowie Platformy Obywatelskiej. Reakcja SKOK-ów jest jednoznaczna: projekt zmian nadaje się tylko do kosza.

więcej...

 

Grzegorz Bierecki: W przypadku ustawy o SKOK mamy do czynienia z bezprawiem legislacyjnym

Gazeta Bankowa - 27 sierpnia 2012

Od 27 października wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące SKOK. Przepisy uchwalone przez parlament w lipcu tego roku, jeszcze nie obowiązują, a sejmowa Komisja Finansów Publicznych już zajmuje się kolejnymi zmianami. Zaproponowana nowelizacja uwłacza podstawowym zasadom tworzenia prawa – stwierdził na konferencji prasowej Grzegorz Bierecki, prezes Krajowej Spółdzielczej kasy Kredytowej.

więcej...

 

Podziękowanie bohaterom walczącym o wolną Polskę

Tygodnik Podlaski - 4 października 2012

Drugi - po Białej Podlaskiej - mural poświęcony żołnierzom wyklętym odsłonięto w Parczewie

więcej...

 
Banki w Polsce uprawiają hazard moralny!

Banki w Polsce uprawiają hazard moralny!

Home&Market - 31 marca 2012

Z senatorem Grzegorzem Bierceckim rozmawia Roman Mańka

więcej...

 

Senator Grzegorz Bierecki o budżecie

Youtube.com - 16 luty 2012

Senat Rzeczypospolitej Polskiej debatuje nad ustawa budżetowa na rok 2012. Jak propozycję tegorocznego budżetu ocenia Senator RP Grzegorz Bierecki?

więcej...

 

Obniżyć stopy jak najszybciej

Super Express - 17 września 2011

Stajemy dziś w obliczu bezprecedensowego globalnego kryzysu finansowego. Przed strefą euro coraz poważniejsze zagrożenia, włącznie z bankructwem niektórych krajów UE i upadkiem wspólnej waluty euro. Polska nie jest samotną wyspą. którą mogą ominąć konsekwencje gospodarczych i finansowych zawirowań.

więcej...

 
Chronić powinno nas państwo obywatelskie

Chronić powinno nas państwo obywatelskie

WWW.SE.PL - 9 września 2011

Najważniejsze to odebrać urzędnikom bezpośredni wpływ na wydatkowanie pieniędzy, oddać to obywatelom, którzy definiują swoje potrzeby, którzy poprzez swoje struktury kupują naprawdę potrzebne usługi. Nie mamy wtedy sytuacji, że pieniądze są przesuwane bez zgody osób, które je przynoszą. Szukając rozwiązania, warto przyjrzeć się Skandynawii, gdzie bardzo popularne są spółdzielnie socjalne.

więcej...

 
Chcemy wygrać zdecydowanie

Chcemy wygrać zdecydowanie

Dziennik Wschodni - 9 września 2011

ROZMOWA z Jarosławem Kaczyńskim, prezesem Prawa i Sprawiedliwości

więcej...

 

Nie wszystkie urzędy państwowe muszą mieścić się w Warszawie

Fakt - 14 września 2011

Dekoncentracja administracji publicznej i pozostających z nią w związkach instytucji przyniesie wymierne oszczędności.

więcej...

 

Spekulacyjny nowotwór i toksyczne derywaty

Gazeta Polska - 14 września 2011

Współczesny kryzys niszczący światową gospodarkę jest jak złośliwy nowotwór, który się nadal rozrasta i przerzuca na dotychczas zdrowe segmenty globalnego wolnego rynku.

Światowa gospodarka została zaatakowana przez broń masowej zagłady finansowej. Czyli przez skomplikowane instrumenty pochodne. Mamy zupełnie nowy rodzaj kryzysu, w którym finanse oderwały się całkowicie od realnej gospodarki.

więcej...

 
Grzegorz Bierecki: „Obecny rząd - zagrożeniem dla Polski” 30 sierpnia 2011

Grzegorz Bierecki: „Obecny rząd - zagrożeniem dla Polski”

www.podlasie24.pl - 30 sierpnia 2011

Najpoważniejszym zagrożeniem dla Polski jest polityka obecnego rządu - uważa Grzegorz Bierecki, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Senatu z okręgu Biała Podlaska. Jak dodaje, chce się ubiegać o mandat, aby zająć się właśnie naprawą ekonomii naszego regionu i kraju.

więcej...

 
Polskie obligacje dla polskich obywateli 24 sierpnia 2011

Polskie obligacje dla polskich obywateli

Gazeta Polska - 24 sierpnia 2011

Gdyby rząd zaoferował obligacje walutowe bezpośrednio obywatelom polskim, skorzystałoby z tego wielu z nich. Pożytek byłby podwójny. Po pierwsze – korzyści odsetkowe, czyli oprocentowanie tych obligacji, pozostałoby w kieszeniach naszych obywateli. Środki te zostałyby wydane w naszym kraju, dzięki nim zwiększyłaby się konsumpcja, wzrosłyby np. dochody budżetu z VAT, a także z innych podatków itd. Po drugie – zadłużenie Polski pozostałoby w polskich rękach. Zmniejszyłaby się też nasza podatność na spekulację ze strony zagranicznych grup finansowych – z Grzegorzem Biereckim, prezesem Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej, rozmawiają Teresa Wójcik i Maciej Pawlak.

więcej...

 
Spółdzielnie receptą na kryzys 21 sierpnia 2011

Spółdzielnie receptą na kryzys

Przegląd - 21 sierpnia 2011

To, co działo się w ostatnich dniach i tygodniach na światowych rynkach finansowych, przyprawiło wielu o ból głowy. Obniżenie przez agencję ratingowa Standard & Poor's oceny wiarygodności kredytowej Stanów Zjednoczonych zaowocowało dramatycznym załamaniem kursów akcji spółek giełdowych w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Cena franka szwajcarskiego osiągnęła niezwykle wysoki poziom, co było fatalną wiadomością dla tych, którzy wzięli kredyty w tej walucie. Informacja, że Bank of America został pozwany przez American International Group (AIG) o 10 mld dol. odszkodowania za „potężne" oszustwo na rynku hipotecznym, nabrała w tym kontekście wręcz symbolicznego znaczenia. A wszystko to działo się, mimo że po roku 2008 rządy Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Francji wpompowały biliony dolarów w ratowanie sektora finansowego. Rzecz jasna, na koszt podatników.

więcej...

 
Świat po raz kolejny docenił działalność polskich SKOK-ów 3 sierpnia 2011

Świat po raz kolejny docenił działalność polskich SKOK-ów

FAKT Pieniądze - 3 sierpnia 2011

Grzegorz Bierecki został wybrany na pierwszego wiceprzewodniczącego Światowej Rady Unii Kredytowych.

więcej...

 
Bierecki wiceprzewodniczącym WOCCU 29 lipca 2011

Bierecki wiceprzewodniczącym WOCCU

Nasz Dziennik - 29 lipca 2011

Grzegorz Bierecki, prezes Krajowej SKOK, został wiceprzewodniczącym Światowej Rady Związków Kredytowych. Decyzja o wyborze Polaka na to prestiżowe stanowisko zapadła jednogłośnie.

więcej...

 
1 2 3 4