Strona Główna

W mediach

Grzegorz Bierecki: Do końca tej kadencji Polska zostanie zmieniona na lepsze.

wPolityce.pl - 16 listopada 2016

Do końca tej kadencji Polska zostanie zmieniona na lepsze - za kilka lat będziemy żyli w innej Polsce, lepszej niż dla obywateli — mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl senator Grzegorz Bierecki.

więcej...

 

Przewodniczący senackiej komisji finansów Grzegorz Bierecki: Gdzie była KNF kiedy część banków wciskała Polakom lichwiarskie produkty?

wPolityce.pl - 18 marca 2016

Odnoszę wrażenie, że całość działań Andrzeja Jakubiaka, przewodniczącego KNF jest podporządkowana planowi lobbystów bankowych, którzy bronią zysków części banków. Warto podkreślić, że tych kilka banków, agresywnych i grających nie fair, psuje opinię całemu sektorowi - mówi Grzegorz Bierecki w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl

więcej...

 

Realna pomoc zamiast obietnic. Kasy oszczędnościowo-budowlane filarem Narodowego Programu Budownictwa Mieszkaniowego

wPolityce.pl - 8 marca 2016

„Kasy oszczędnościowo-budowlane filarem Narodowego Programu Budownictwa Mieszkaniowego” - taki temat zdominował wspólne posiedzenie Senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych oraz Senackiej Komisji Infrastruktury.

więcej...

 

Senator Grzegorz Bierecki: "Budżet na 2016 r. realizuje politykę rządu. Najważniejszym zadaniem tego budżetu jest finansowanie programu rodzina 500+"

wPolityce.pl - 17 lutego 2016

Program 500 +, bezpłatne leki dla osób, które skończyły 75 lat, czy zwiększenie płac dla pracowników sfery budżetowej - to główne programy, jakie ma realizować budżet na 2016 rok — przekonywał w Senacie senator PiS Grzegorz Bierecki.

więcej...

 

Wprost przeprasza senatora Biereckiego

Tygodnik Podlaski - 12 października 2015

Dnia 12 października 2015 roku w tygodniku „Wprost” ukazało się następujące oświadczenie wydawcy tego pisma:

więcej...

 

Rząd narusza Deklarację Praw Człowieka i polską ustawę. Nie możemy przyjmować ludzi, którzy nie chcą być w Polsce

wPolityce.pl - 11 września 2015

Narastający kryzys imigracyjny skomentował dla portalu wPolityce.pl senator Grzegorz Bierecki.

więcej...

 
3 września 2015

Senator Bierecki o ws. ustawy o „frankowiczach”

Senator wystąpił w TV Trwam w programie „Polski punkt widzenia”. Proponowany przez PO projekt ustawy dotyczący kredytów udzielanych w obcej walucie, jest projektem pozornym, który ma rozwiązać nieistniejący problem, ponieważ nie było w Polsce kredytów walutowych – mówił.

więcej...

 
30 czerwca 2015

Skoki są polskie

Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe, zwane SKOK-ami, to instytucja sięgająca swymi korzeniami XIX wieku, kiedy Polska była pod zaborami, polska wieś cierpiała biedę, a niejednokrotnie i nędzę. I zjawili się ludzie, którzy postano-wili pomóc narodowi. Należał do nich dr Franciszek Stefczyk, który zaczął zakładać spółdzielcze kasy pożyczkowe. Kasy bardzo szybko znalazły swoich zwolenników i w ten sposób rozpoczął się wzmożony ruch spółdzielczy, do którego należeli często także kapłani, nazywani społecznikami. Franciszek Stefczyk był człowiekiem głęboko wierzącym, żyjącym zasadami Ewangelii, powstała zresztą inicjatywa podjęcia prac nad jego beatyfikacją.

więcej...

 

Dorwać Biereckiego

wGospodarce.pl - 16 marca 2015

- Władza nie znosi alternatywnych systemów. Dlatego PO rękami Andrzeja Jakubiaka, szefa Komisji Nadzoru Finansowego, stara się za wszelką cenę doprowadzić do publicznej egzekucji senatora Grzegorza Biereckiego – pisze Wojciech Surmacz na łamach najnowszego wydania tygodnika „wSieci”.

więcej...

 
15 marca 2015

Tu chodzi o zemstę

W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” z senatorem Grzegorzem Biereckim, twórcą i założycielem Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych w Polsce rozmawia Andrzej Rafał Potocki.

więcej...

 

Senator Grzegorz Bierecki: Duda będzie prezydentem, Kaczyński premierem. Władza i jej media przeczuwają porażkę. I próbują bronić się wszelkimi sposobami

wPolityce.pl - 9 lutego 2015

W portalu wPolityce.pl ukazał się wywiad z senatorem Grzegorzem Biereckim. Parlamentarzysta komentował konwencję kandydata PiS na urząd prezydenta RP, Andrzeja Dudy.

więcej...

 

Sen. Bierecki: Krzyż jest gwarantem naszej wolności, godności człowieka, ale i dobrobytu

wPolityce.pl - 12 listopada 2014

Serwis wPolityce.pl relacjonował konferencję o obecności krzyża w przestrzeni publicznej państw europejskich, która odbyła się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Jednym z zaproszonych gości był senator Grzegorz Bierecki.

więcej...

 

Senator ostrzega: Przepadają miliony dla rolników. Mogą przepaść kolejne

wPolityce.pl - 16 października 2014

Senator Grzegorz Bierecki opisał kulisy błędu popełnionego przez rząd Platformy Obywatelskie, który zaowocował stratą niemal 400 milionów złotych. Stratę potwierdził Trybunał Unii Europejskiej. To konsekwencja błędów w systemie map gruntów, na podstawie którego przyznawano dopłaty bezpośrednie. Ale błędne pomiary prowadzone są nadal. Zagrożone są kolejne dotacje dla polskich rolników – przestrzega senator Grzegorz Bierecki.

więcej...

 

Senator Bierecki: Odwrócona hipoteka? Rząd chce pozbawić Polaków wielopokoleniowego majątku za niewielkie pieniądze

wPolityce.pl - 9 października 2014

Senator Grzegorz Bierecki, w wywiadzie na portalu wPolityce.pl, tłumaczył na czym w rzeczywistości polega pomysł przygotowany przez polski rząd w sprawie tzw. „odwróconej hipoteki”. Senator wyjaśniał, że ustawa, choć oficjalnie ma pomóc emerytom, w rzeczywistości służy zupełnie innym celom.

więcej...

 
9 października 2014

Senator Grzegorz Bierecki: Komorowski jest do pokonania

Jacek i Michał Karnowscy rozmawiali z senatorem Grzegorzem Biereckim, współtwórcą Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych, przewodniczącym Światowej Rady Związków Kredytowych – o zmianie na szczytach władzy, kandydacie PiS na prezydenta i ataku na SKOK-i.

więcej...

 

„Dla Lecha Kaczyńskiego Polska była najważniejszą ideą, dla niej oddał życie”

wPolityce.pl - 15 września 2014

Podczas Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” senator Grzegorz Bierecki, specjalnie dla portalu wPolityce.pl, komentował spuściznę Lecha Kaczyńskiego.

więcej...

 

Senator Bierecki: Platforma będzie boleśnie odczuwać odejście Tuska...

wPolityce.pl - 31 sierpnia 2014

Grzegorz Bierecki, Senator RP, specjalnie dla portalu wPolityce.pl, komentuje odejście Donalda Tuska z krajowej sceny politycznej. Ocenił, że na decyzji Premiera zaważyła potrzeba wygodnego etatu, połączonego z dożywotnim immunitetem. Dzięki niemu Prezes PO w uciekł przed wszystkimi kłopotami, co Platformę otaczają i osaczają. Teraz będzie z bezpiecznej Brukseli obserwował skutki swoich rządów. Senator stwierdził też, że PO niezwykle boleśnie odczuje brak Premiera Tuska, którym swym talentem do kłamania potrafił wyprowadzić ją z opresji. Bowiem jego koledzy to tylko grono drobnych złodziejaszków.

więcej...

 

Senator Bierecki: To towarzystwo za dużo gra w piłkę nożną, a za mało w szachy

wPolityce.pl - 22 sierpnia 2014

Senator RP Grzegorz Bierecki w rozmowie z Arturem  S. Górskim skomentował wynik głosowania Senatu w sprawie nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej. Według parlamentarzysty rządzącym brakuje szerszej perspektywy i zdolności strategicznego myślenia. Bowiem polityka to nie strzelanie goli dla swojej drużyny, ale rozwiązywanie problemów…

więcej...

 

FC Barcelona też jest spółdzielnią!

wGospodarce.pl - 15 lipca 2014

Dramatem jest fakt, że polscy spółdzielcy, aby szukać ochrony, muszą iść do Parlamentu Europejskiego. Bowiem to polski Sejm i Senat powinien dbać o ich prawa. Spółdzielczość to jest polski kapitał, a przepisy w Polsce dyskryminują tą formę działalności i hamują jej rozwoju. Dlatego senacki zespół ds. spółdzielczości, oprócz poparcia dla stanowisko Krajowej Rady Spółdzielczej ws. petycji do Parlamentu Europejskiego, zobowiązał się też do zweryfikowania zasad rachunkowości dot. SKOK-ów oraz zobowiązał się do zorganizowania konferencji na temat społecznej roli Kas Oszczędnościowych w Polsce. Upominający się o prawa dla ruchu spółdzielczego w Polsce Senator Grzegorz Bierecki przypomniał, że Klub FC Barcelona też jest spółdzielnią.

więcej...

 

Senator Bierecki: Tylko PiS może odsunąć od władzy rząd PO-PSL

wPolityce.pl - 12 lipca 2014

Senator RP Grzegorz Bierecki skomentował przebieg konwencji Jedność dla Polski, zorganizowanej 12 lipca br. przez Prawo i Sprawiedliwość. Według parlamentarzysty tylko zjednoczona wokół PiS prawica jest w stanie zakończyć złe rządy Donalda Tuska i jego ekipy. Senator Bierecki mówił o tym w wywiadzie, udzielonym Marcinowi Wikle z portalu wPolityce.pl

więcej...

 
1 2 3 4