Strona Główna

W mediach

Dorwać Biereckiego

wGospodarce.pl - 16 marca 2015

- Władza nie znosi alternatywnych systemów. Dlatego PO rękami Andrzeja Jakubiaka, szefa Komisji Nadzoru Finansowego, stara się za wszelką cenę doprowadzić do publicznej egzekucji senatora Grzegorza Biereckiego – pisze Wojciech Surmacz na łamach najnowszego wydania tygodnika „wSieci”.

– Liczył się z tym, że może być poniewierany podczas kampanii wyborczych w 2015 r. - pisze Surmacz porównując sytuację senatora do Romana Kluski — legendy polskiego biznesu, który stał się symbolem walki z bezprawiem po tym, jak w 2002 r. urzędnicy będący narzędziem w ręku rządzącej Polską sitwy zniszczyli jego interes.

Wszystko wskazuje na to, że podobny scenariusz wymarzyło sobie kilku wysokich rangą urzędników państwowych – zauważa redaktor naczelny „Gazety Bankowej”.

Autor przybliża także szczegóły listu szefa KNF i zestawia je z artykułami mediów, a także koronnymi dowodami na to, że pompowana od wielu dni „afera” wokół Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych w rzeczywistości żadną aferą nie jest.

Nagonka na senatora Biereckiego wynika z tego, że właściwie od zawsze był wrogiem numer jeden Platformy znajdującej się pod przemożnym wpływem międzynarodowego lobby bankowego. Bankierzy znienawidzili go za szczerość i totalnie bezkompromisowe podejście do polskiego rynku finansowego. Ostatnio Bierecki naraził się tym, że jako pierwszy polityk stanął w obronie frankowiczów i jako jedyny zaproponował logiczne, uczciwe rozwiązanie ich problemów – pisze Wojciech Surmacz.

Przypomina również, jak powstały SKOK-i i dlaczego cieszyły się dużą popularnością, a wreszcie o tym, jak przed laty zaczęły być solą w oku konkurencji. „[…] ustawę biorącą SKOK-i w karby przygotowała grupa posłów PO złożona w dużej mierze z aktywnych i urlopowanych pracowników banków komercyjnych, dla których SKOK-i są bezpośrednią konkurencją. Bankowi posłowie od lat walczyli o nadzór nad systemem SKOK-ów. […]

Od 2013 r. SKOK-i przeżywają dywanowe naloty urzędników z KNF i są konsekwentnie sekowane. A opinia publiczna nie jest o tym informowana, tylko wprowadzana w błąd. Szef KNF stawia bowiem za przykład zepsucia całego systemu SKOK Wołomin, w którym Wojskowe Służby Informacyjne wyprały blisko 2 mld zł – pisze Surmacz.

Źródło: http://wgospodarce.pl/informacje/19163-dorwac-biereckiego


Przeczytaj więcej o Grzegorzu Biereckim na wGospodarce.pl

powrót...