Strona Główna

W mediach

Sen. Bierecki: Krzyż jest gwarantem naszej wolności, godności człowieka, ale i dobrobytu

wPolityce.pl - 12 listopada 2014

Serwis wPolityce.pl relacjonował konferencję o obecności krzyża w przestrzeni publicznej państw europejskich, która odbyła się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Jednym z zaproszonych gości był senator Grzegorz Bierecki.

Krzyż obecny w życiu publicznym jest gwarantem naszej wolności, godności człowieka i dobrobytu. Agresywne grupy mniejszościowe nie mogą decydować jak będzie żyć większość, która chce ochrony symboli religijnych –  mówił senator.

Senator Bierecki, założyciel i członek Rady Polskiego Instytutu Katolickiego „Sursum corda”, jednego z organizatorów lubelskiej konferencji powiedział, że pragnienie obecności symboli religijnych w sferze publicznej jest nieodłącznie związane z wolnością polskiego narodu.

Przecież to 25 lat temu, kiedy Polacy zaczęli sami o sobie decydować, natychmiast w polskich szkołach, szpitalach, zakładach pracy pojawił się krzyż, który został zawieszony także w sali sejmowej – przypomniał sen. Bierecki.

Instynktownie odczuwamy, że krzyż – obecny w naszym otoczeniu i życiu publicznym - jest gwarantem naszej wolności, godności człowieka, ale i dobrobytu –  mówił dalej Bierecki.

To z podstaw naszej chrześcijańskiej cywilizacji wynika przewaga konkurencyjna naszych przedsiębiorstw – dodał.

Czytaj pełen artykuł na: http://wpolityce.pl/kosciol/221786-sen-bierecki-krzyz-jest-gwarantem-naszej-wolnosci-godnosci-czlowieka-ale-i-dobrobytu

powrót...