Strona Główna

W mediach

wSIECI
9 października 2014

Senator Grzegorz Bierecki: Komorowski jest do pokonania

Jacek i Michał Karnowscy rozmawiali z senatorem Grzegorzem Biereckim, współtwórcą Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych, przewodniczącym Światowej Rady Związków Kredytowych – o zmianie na szczytach władzy, kandydacie PiS na prezydenta i ataku na SKOK-i.

Premierostwo Ewy Kopacz to dowód na niebywałe obniżenie standardów życia publicznego – mówił senator RP Grzegorz Bierecki.  To pogłębiająca się, w postępie geometrycznym, degradacja. Przychodzi na myśl „Kariera Nikodema Dyzmy”, książka przestrzegająca przed degeneracją elit, przed sytuacją, w której człowiek umysłowo ubogi może dojść do dużej władzy – dodawał senator.

Senator Grzegorz Bierecki opisał również kulisy zmiany rządu Donalda Tuska na rząd Ewy Kopacz:     Donald Tusk skorzystał z historycznej okazji i wyemigrował. Oczywiście z okazji historycznej dla siebie, bo przecież nie dla Polaków. To niewątpliwie osobisty sukces byłego premiera, choć pozostaje pytanie, jak wielkim kosztem osiągnięty. Ile polskich interesów zostało poświęconych na rzecz tego awansu? Wiemy już o porozumieniu z Dawidem Cameronem, którego skutkiem będzie ograniczenie zasiłków dla naszych rodaków na Wyspach. Kiedyś dowiemy się też, co Donald Tusk obiecał Angeli Merkel, która bardzo go promowała. I możemy sobie wyobrażać, że obiecał dużo.

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 10 października, także w formie e-wydania.
Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

powrót...