Strona Główna

Aktualności

13 października 2015

Wielki sukces akcji „Makulatura na drzewo”. Bialczanie zebrali prawie 19 ton makulatury

W tegorocznej, czwartej już edycji naszej akcji „Makulatura na drzewo” przodowali - jak dotychczas - najmłodsi mieszkańcy naszego miasta, dlatego dla najlepszych przygotowaliśmy nagrody, wszystkim zaś milusińskim poniesiony trud staraliśmy się zrekompensować wspólną zabawą.

więcej...

 
5 października 2015

Uchodźcy trafią do Białej? Senator Bierecki interweniuje

Senator Bierecki oczekuje od ministra zdrowia udzielenia pełnej informacji przedstawicielom samorządu lokalnego i podjęcia stosownych działań w celu ochrony miejscowej ludności przed zagrożeniem epidemiologicznym.

więcej...

 
2 października 2015

Senatorowie w obronie rolników

Senator Grzegorz Bierecki przypomina, że ostatnie osiem lat to czas, w którym praktycznie wszystkie gałęzie produkcji rolnej odnotowują straty. Załamał się rynek trzody chlewnej, zbóż, owoców, bydła rzeźnego i mlecznego. Gigantyczne straty notują producenci buraków cukrowych, tytoniu czy chmielu. Brakuje spójnej polityki rolnej, a politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy odpowiadają za rolnictwo, nie są w stanie prowadzić skutecznych negocjacji w Brukseli. PSL znane jest dziś Polakom głównie z afer, nepotyzmu i brutalnych konfliktów wewnętrznych

więcej...

 
25 września 2015

"Błogosławiona wina": Najpierw Podlasie, potem cała Polska

"Błogosławiona wina" to niezwykły, nakręcony z rozmachem i uczuciem film przedstawiający dzieje obrazu Matki Bożej Kodeńskiej, Królowej Podlasia. W przyszłym roku, dzięki emisji w TVP, dzieło zobaczy cała Polska. Już tej jesieni, jako pierwsi, mogą przeżywać spotkanie z wielkim kinem mieszkańcy Południowego Podlasia! – Sprawdzona, doskonała ekipa, dobry scenariusz i rozmach produkcji były z pewnością przyczyną, dla której wsparłem twórców „Błogosławionej winy” – mówi senator Grzegorz Bierecki, którego zaangażowanie doprowadziło do powstania filmu.

więcej...

 
18 września 2015

Międzyrzec dumny z żołnierzy wyklętych

W niedzielę, 13 września 2015 roku, dzięki Fundacji Grzegorza Biereckiego ”Kocham Podlasie” i międzyrzeckich środowisk patriotycznych odsłonięty został Mural, upamiętniający uczestników jednej z najbardziej spektakularnych w skali całego kraju akcji zgrupowania podlaskich oddziałów AK-WiN.

więcej...

 
14 września 2015

Podlasie pamięta o bohaterach!

Bohaterowie polskiego podziemia niepodległościowego zostali uhonorowani na Południowym Podlasiu. Uroczystości w Miedzyrzecu rozpoczęła msza święta w kościele św. Mikołaja, podczas której wierni modlili się w intencji Żołnierzy Wyklętych. Po mszy, dzięki Fundacji Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie”, odsłonięto patriotyczny mural, który poświęcono Franciszkowi Michalukowi ps. „Polny” i sierżantowi Stanisławowi Miszczukowi ps. „Kłos”.

więcej...

 
4 września 2015

Cześć i chwała bohaterom! VI podlaski mural „Żołnierzy Wyklętych”

1 września br. w trakcie rozpoczęcia roku szkolnego odbyło się w Dębowej Kłodzie odsłonięcie na ścianie miejscowego gimnazjum Muralu poświęconego pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, prezentującego bohaterów tej ziemi: Józefa Struga, Czesława Czaplińskiego oraz Jana Łucia.

więcej...

 
3 września 2015

Wierni przy Maryi. Obchody Wniebowzięcia NMP

Niezwykle uroczystą oprawę na Południowym Podlasiu miały tegoroczne obchody Święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwanego popularnie Świętem Matki Boskiej Zielnej. Tysiące wiernych przybyło w sobotę 15 sierpnia do sanktuariów w Kodniu i Leśnej Podlaskiej.

więcej...

 
24 czerwca 2015

Grzegorz Bierecki z nagrodą Feniksa!

Senator RP Grzegorz Bierecki otrzymał nagrodę Feniksa – najwyższe wyróżnienie ruchu spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Uroczystość wręczenia statuetki odbyła się podczas 23. Krajowej Konferencji SKOK w Gdyni.

więcej...

 

Wesołego Alleluja!

Oświadczenie senatora Grzegorza Biereckiego w sprawie publikacji medialnych

W nawiązaniu do publikacji tygodnika Wprost i Gazety Wyborczej oświadczam, że wszystkie zarzuty podnoszone w tych artykułach to kłamstwa. Kłamią na mój temat również politycy Platformy Obywatelskiej, z premier Ewą Kopacz na czele, prowadząc w ten sposób brudną kampanię wyborczą.

więcej...

 

Wesołych Świąt!

14 listopada 2014

Poderwijmy Białą Podlaską do lotu!

Dzięki staraniom Fundacji „Kocham Podlasie” 3 listopada br. mieliśmy zaszczyt gościć w Białej Podlaskiej Bogdana Chmielewskiego, prezesa największej polskiej instytucji finansowej poza granicami kraju: Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, działającej od 38 lat w amerykańskich stanach Illinois i Nowy York.

więcej...

 
20 października 2014

Pomnik błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki

W niedzielę, 12 października w parafii Św. Trójcy senator Grzegorz Bierecki uczestniczył w mszy świętej, którą wieńczyły uroczystości odsłonięcia i poświęcenia monumentu błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Mszę świętą koncelebrowali proboszczowie radzyńskich parafii: ks. prał. Roman Wiszniewski, ks. kan. Andrzej Kieliszek, ks. Henryk Och oraz kapelan Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność” ks. kan. Zbigniew Kuzio.

więcej...

 
28 września 2014

Odsłonięcie pomnika śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

W niedzielę 28 września dokonano uroczystego odsłonięcia pomnika przedstawiającego śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego: to mierząca dwa i pół metra postać z brązu, ustawiona na 3,5-metrowym postumencie, wykonana według projektu rzeźbiarza Jerzego Nowickiego. Pomnik stanął na Placu Lapidarium, w centrum Siedlec.

więcej...

 

Jubileusz w Parczewie

W niedzielę, 14 września 2014 roku, senator Grzegorz Bierecki uczestniczył w obchodach 450-lecia przyjęcia uchwał Soboru Trydenckiego i 100-lecia poświęcenia kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela.

więcej...

 

Praca dla młodych z regionu

Pracownicy i przyjaciele Call Center Towarzystwa Finansowego SKOK S.A. świętowali pierwszą rocznicę działalności firmy w Białej Podlaskiej. Bialska placówka giełdowej spółki nie powstałaby na Południowym Podlasiu, gdyby nie zaangażowanie Senatora RP Grzegorza Biereckiego.

więcej...

 

Otoczyć opieką polskich rolników

Senator RP Grzegorz Bierecki złożył oświadczenie, w którym pyta ministra rolnictwa Marka Sawickiego o to, czy państwo jest przygotowane na „klęskę urodzaju” a także obniżenie cen skupu płodów rolnych w związku z ich importem zza wschodniej granicy.

więcej...

 

Uroczyste podsumowanie Akademii Nowego Samorządu

W Białej Podlaskiej uroczyście podsumowano działalność Akademii Nowego Samorządu, cyklu bezpłatnych zajęć edukacyjnych dla osób chcących działać publicznie. Pomysłodawcą i inicjatorem ANS był Senator RP Grzegorz Bierecki.

więcej...

 

Wesołego Alleluja!

Wesołego Alleluja!

1 2 3 4 5 6 7