Strona Główna

Aktualności

Czas na realną pomoc dla rolników

Senator RP Grzegorz Bierecki po raz kolejny wystąpił w obronie polskich rolników. W oświadczeniu skierowanym do premiera Donalda Tuska złożonym na 51. posiedzeniu Senatu poruszana jest m.in. kwestia spadku pogłowia trzody chlewnej w Polsce, braku solidarności europejskiej w dziedzinie rolnictwa a także reperkusji związanych z pojawieniem się w naszym kraju afrykańskiego pomoru świń (ASF).

więcej...

 

Dziewięć pytań do premiera Tuska w sprawie ochrony polskich inwestorów

Senator RP Grzegorz Bierecki zadał premierowi Donaldowi Tuskowi pytania dotyczące afery z akcjami słoweńskiego banku Nova KBN, na których polscy akcjonariusze stracili 150 milionów złotych. Po przymusowej nacjonalizacji, zgodnie ze słoweńskim prawem, akcje umorzono. Polacy, którzy zainwestowali swoje pieniądze w notowane na warszawskiej giełdzie papiery dowiedzieli się, że nie mają żadnych praw do dochodzenia swojego majątku.

więcej...

 

Życzenia Świąteczne

W obronie katolickiej tożsamości

17 grudnia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbędzie się konferencja „Tożsamość Religijna i Kulturowa Europy". Wydarzenie współorganizuje Polski Instytut Katolicki „Sursum corda", którego fundatorem jest senator RP Grzegorz Bierecki.

więcej...

 

Akademia Nowego Samorządu zainaugurowała działalność

Samorząd lokalny należy rozumieć jako organizację mieszkańców danego obszaru, mających wspólne prawo, zadania, interesy i potrzeby. Jakie powinny być władze samorządowe, aby godnie służyć społeczności i właściwie sprawować tak trudną i istotną funkcję publiczną? Z tymi zagadnieniami zmierzy się Akademia Nowego Samorządu, utworzona przez Fundację Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie" i Ruch Społeczny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

więcej...

 

Dar serca dla Podlasian

Pracownia histopatologiczna Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego wzbogaciła się o nowy, zautomatyzowany procesor tkankowy, wartości 150 tys. zł. To nowoczesne urządzenie stanowi najważniejszą część procesu pozwalającego na szybkie uzyskanie preparatów histopatologicznych. Wyniki można uzyskać nawet w ciągu 24 godzin, gdy standardowo zabiera to kilka dni. Ofiarodawcą urządzenia jest Grzegorz Bierecki, senator RP, a oficjalne przekazanie procesora szpitalowi nastąpiło w sobotę, 28 września br.

więcej...

 

290 rocznica papieskiej koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej

Ojciec Superior Bernard Briks, kustosz Seminarium , podziękował senatorowi Grzegorzowi Biereckiemu za zabezpieczenie Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej.

 

więcej...

 

Grzegorz Bierecki na czele Światowej Rady Unii Kredytowych

Grzegorz Bierecki, przewodniczący Rady Nadzorczej Krajowej SKOK, podczas Międzynarodowej Konferencji Światowej Rady Unii Kredytowych (WOCCU – World Council of Credit Unions) w Ottawie, został wybrany na stanowisko przewodniczącego Światowej Rady. WOCCU jest organizacją zrzeszającą unie kredytowe (odpowiedniki polskich SKOK-ów) na świecie.

więcej...

 

Podlasie ma biznes - znamy zwycięzców!

6 lipca br. w Białej Podlaskiej poznaliśmy laureatów konkursu „Podlasie ma biznes”, zorganizowanego przez Fundację senatora Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie”. Łączna kwota dofinansowania ich działalności wyniesie prawie 1 milion zł.

więcej...

 

Dotychczasowi bezrobotni już w pracy!

- Zapowiadałem godnie reprezentować w Senacie RP Południowe Podlasie i dbać o interesy jego mieszkańców -  mówi senator Grzegorz Bierecki - Call Center,  ta nowa inwestycja, nowe miejsca pracy, są realizacją tych zapowiedzi.

1 lipca podjęło pracę 30 osób, docelowo będzie ich 100.

więcej...

 

Wybrano najlepszych

Odzew na konkurs „Podlasie ma biznes”, ogłoszony w marcu 2013 r. przez fundację „Kocham Podlasie” zaskoczył nawet organizatorów. Zgłoszono 200 pomysłów na budowę lub rozwój mikroprzedsiębiorstw różnych branż, od produkcyjnych aż po sferę usług.

więcej...

 

Senatorowie apelują o abolicję abonamentową

Grzegorz Bierecki i Henryk Cioch, senatorowie PiS, zaapelowali do premiera o abolicję dla dłużników abonamentu RTV i zaprzestanie akcji ściągania zaległych opłat.

więcej...

 

Film, który zmieni Polskę

Olga Bieniek, producent „Układu zamkniętego” - Dla tych, którzy chcieliby, aby nasz film nie przebił się do szerszego odbiorcy, mam przykrą wiadomość: przez pierwszych siedemnaście dni „Układ zamknięty” obejrzało 355 tysięcy widzów. To absolutny tegoroczny rekord

więcej...

 

Anioły i kapitał

Fundacja Grzegorza Biereckiego Kocham Podlasie i Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej organizują na terenie czterech powiatów (bialskich: ziemskiego i grodzkiego, radzyńskiego oraz parczewskiego) konkurs „Podlasie ma biznes”. Celem przedsięwzięcia jest pomoc w realizacji marzeń o własnej firmie i biznesie.

więcej...

 

Przywróćmy tradycję TUW

22 marca br. w biurze senatora Grzegorza Biereckiego w Białej Podlaskiej odbyło się spotkanie prezesów lokalnych grup producenckich z powiatów bialskiego, radzyńskiego i parczewskiego.

więcej...

 

Mamy Papieża

Mamy Papieża Franciszka, który od pierwszych chwil ujął wiernych prostotą i pokorą. Jak komentują  wybór Jorge Mario Bergoglio na Ojca Świętego podlaski senator RP Grzegorz Bierecki i ksiądz dziekan Marian Daniluk z Białej Podlaskiej?

więcej...

 

Co na to minister ?

Oświadczenie skierowane do ministra ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w sprawie stanu drogi krajowej nr 63.

więcej...

 

Spółdzielczy postęp

Dzięki zaangażowaniu senatora Grzegorza Biereckiego oraz posła Adama Abramowicza spółdzielnia rozpoczyna swoją działalność w branży rękodzielniczej. Grzegorz Sacharuk, prezes „Progresu” mówi, że zatrudnienie w bialskiej spółdzielni znalazło pięć osób.

więcej...

 

Życzenia Świąteczne

Senator i prezydent czytali dzieciom

Senator i prezydent czytali dzieciom

Do dwóch bialskich przedszkoli, popularnej „Czternastki” oraz Jana Brzechwy, zawitali bajkowi goście, m.in. "Apsik", "Kaczka Dziwaczka" oraz "Rzepka", a wraz z nimi „goście specjalni”: senator RP Grzegorz Bierecki i prezydent Białej Podlaskiej Andrzej Czapski.

więcej...

 
1 2 3 4 5 6 7