Strona Główna

Aktualności

Grzegorz Bierecki: Najważniejsi są klienci, czyli obywatele

Jednym z gości specjalnych odbywającego się w Sopocie, VI Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń był senator Grzegorz Bierecki, przewodniczący senackiej komisji budżetu i finansów publicznych.

więcej...

 

Senator Bierecki na pogrzebie śp. prof. Ciocha: "Żegnamy wiernego rycerza Najjaśniejszej Rzeczypospolitej"

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego, prof. Henryk Cioch został w czwartek pochowany na cmentarzu w Lublinie. Profesor Cioch zmarł 20 grudnia w Warszawie. Miał 66 lat.

więcej...

 

Krzyż Wolności i Solidarności dla senatora Biereckiego

Senator Grzegorz Bierecki został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy odznaczenia dokonał prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek. Uroczystość odbyła się w sali BHP Stoczni Gdańskiej.

więcej...

 

PiS nie zapomina o Polsce Wschodniej

Senator Grzegorz Bierecki uczestniczył w otwarciu w Białej Podlaskiej nowej placówki administracji państwowej - wydziału Inspekcji Trasportu Drogowego. Rozwój administracji państwowej na Południowym Podlasiu to wielki sukces w rozwoju naszego regionu. Z tej okazji, list do uczestników wydarzenia skierował lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. 

więcej...

 

Grzegorz Bierecki odebrał prestiżową nagrodę DSA

Grzegorz Bierecki, senator Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych, odebrał w Wiedniu niezwykle prestiżową nagrodę DSA (Distinguished Service Award), przyznawaną przez Światową Radę Związków Kredytowych (WOCCU). W 2010 roku nagrodą DSA, najwyższym wyróżnieniem przyznawanym przez WOCCU, uhonorowano śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

więcej...

 

Wesołego Alleluja!

Wesołych Świąt!

21 grudnia 2016

Grzegorz Bierecki o wynagrodzeniach funkcjonariuszy PRL

Senat nie wniósł poprawek do tzw. ustawy dezubekizacyjnej. „To nie jest ich emerytura. To jest wynagrodzenie za pracę w aparacie przemocy” – mówił o świadczeniach, których dotyczy ustawa senator Grzegorz Bierecki.

więcej...

 
17 grudnia 2016

Biała Podlaska jako pierwsza w programie Mieszkanie Plus

12 grudnia w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie prezydent Białej Podlaskiej oraz Bernadeta Puczka, prezes bialskiego Zakładu Gospodarki Lokalowej, złożyli podpisy pod pierwszą w kraju umową inwestycyjną z BGK Nieruchomości S.A. dotyczącą budowy mieszkań na potrzeby programu Mieszkanie Plus.

więcej...

 
29 listopada 2016

Senator Grzegorz Bierecki o kwocie wolnej od podatku: PO przez lata naruszała prawa obywatelskie i konstytucję. My musimy po nich posprzątać.

W Senacie ruszyły prace nad podniesieniem kwoty wolnej od podatku. Najmniej zamożni Polacy dzięki zmianom będą płacić niższe podatki. Według prognoz ministerstwa finansów na nowej ustawie może skorzystać nawet 3,5 miliona osób. O przyczynach i skutkach poprawki wprowadzonej przez senatorów mówił 28 listopada senator z Południowego Podlasia, Grzegorz Bierecki.

więcej...

 
10 listopada 2016

Prezydent Donald Trump to bardzo dobra wiadomość dla Polski

Senator Grzegorz Bierecki uczestniczył z ramienia polskiego parlamentu w misji obserwacyjnej, która z ramienia OBWE przyglądała się wyborom w USA. Dla portalu wpolityce.pl komentuje zwycięstwo kandydata Republikanów.

więcej...

 
8 listopada 2016

Senatorowie chcą upamiętnienia bohaterów

Grupa kilkunastu senatorów RP, w tym Grzegorz Peczkis z Opolszczyzny oraz Grzegorz Bierecki z Południowego Podlasia wystąpiła do premier Beaty Szydło z wnioskiem o upamiętnienie braci Jerzego i Ryszarda Kowalczyków, którzy spędzili ponad 11 lat w więzieniu za wysadzenie w powietrze auli, w której miało odbyć się wręczenie nagród dla szczególnie zasłużonych w tłumieniu robotniczych protestów funkcjonariuszy MO i bezpieki.

więcej...

 
21 października 2016

CETA: prawdy, mity i domysły – senator Grzegorz Bierecki rozwiewa wątpliwości

W rozmowie z Tygodnikiem Podlaskim, senator Grzegorz Bierecki poruszył ważny dla regionu temat CETA – umowy o wolnym handlu między UE a Kanadą.

więcej...

 
14 września 2016

Pomóc rolnikom

W lutym 2014 roku w Polsce pojawił się Afrykański Pomór Świń. Ogniska wirusa wykryto m.in. w województwach lubelskim, podlaskim i małopolskim. Rolnicy z tych regionów są szczególnie narażeni na straty wywołane ograniczeniami w sprzedaży trzody chlewnej. Od 13 września obowiązuje ustawa o szczególnych rozwiązaniach, związanych z wystąpieniem na terytorium Polski afrykańskiego pomoru świń (ASF).

więcej...

 
17 sierpnia 2016

Grzegorz Bierecki interweniuje w sprawie pracowników bialskiego pogotowia

Grzegorz Bierecki interweniuje w sprawie naruszania praw pracowniczych w bialskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Prokuratura wszczyna śledztwo w odpowiedzi na zawiadomienie senatora.

więcej...

 
16 sierpnia 2016

Niezwykła historia winy i odkupienia. Film „Błogosławiona wina” obejrzeli widzowie TVP

„Błogosławiona wina” to nakręcony z niezwykłym rozmachem, barwny dokument fabularyzowany o cudownym obrazie Matki Boskiej Kodeńskiej. Po dobrze przyjętych pokazach kinowych film, którego powstanie wspierał senator Grzegorz Bierecki, trafi do telewizji. „Błogosławioną winę” obejrzeli widzowie TVP.

więcej...

 
18 grudnia 2015

Ofensywa na rzecz rolników

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel złożył do Komisji Europejskiej wniosek o umorzenie kar za przekroczenie „kwot mlecznych”, czyli przekroczenie unijnych limitów produkcji przez polskich rolników. Gra idzie o ogromną kwotę ponad 160 milionów euro. Jeszcze w październiku 2015 roku takiego ruchu domagał się od koalicji PO-PSL m.in. senator Grzegorz Bierecki.

więcej...

 
14 listopada 2015

Senator Grzegorz Bierecki na czele Komisji Finansów

Senat wybrał 13 listopada przewodniczących 15 senackich komisji stałych, w tym nowej komisji infrastruktury oraz połączonej komisji spraw zagranicznych i ds. Unii Europejskiej – które w poprzedniej kadencji funkcjonowały oddzielnie.

więcej...

 
12 listopada 2015

Prawo i Sprawiedliwość triumfuje – sukces także na Południowym Podlasiu

Wybory parlamentarne 25 października zakończyły się imponującym sukcesem Prawa i Sprawiedliwości. PiS zdobyło większość w całym kraju i będzie mogło samodzielnie utworzyć rząd, dzięki bezwzględnej większości w Sejmie i Senacie.

więcej...

 
21 października 2015

Spółdzielcy popierają senatora Biereckiego

Krajowa Rada Spółdzielcza, naczelny organ samorządu spółdzielczego, poparła senatora Grzegorza Biereckiego w najbliższych wyborach parlamentarnych. Samorządowcy zauważają, Grzegorz Bierecki ma bogate doświadczenie jako parlamentarzysta i od wielu lat aktywnie działa na rzecz spółdzielczości na forum krajowym i międzynarodowym.

więcej...

 
1 2 3 4 5 6 7