Strona Główna

Powiedzieli

Jedyny taki człowiek w Polsce

Jedyny taki człowiek w Polsce

Grzegorz Bierecki jest twórcą Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo – Kredytowych. To ogromna instytucja finansowa, powstała bez jakiegokolwiek udziału państwa, a zarazem całkowicie polska, dedykowana ludziom biednym, którym swego czasu banki odmawiały kredytu.

więcej...

 

Otwarty na Dobro i Piękno

Grzegorza Biereckiego postrzegam jako człowieka wielkiego talentu zarówno w wymiarze humanistycznym jak również jako znakomitego ekonomisty.

Człowiek z wyobraźnią i wyczuciem ludzi. Otwarty na Dobro i Piękno. To dobrze się odbija na sprawiedliwości i prawdzie.

Razem - ciepły i po prostu dobry człowiek, a przy tym uzdolniony, dający sobie radę w konkretnych warunkach życiowych. To ważne dla niego i bliźnich.

Ks. Inf. Ireneusz Skubiś, Redaktor Naczelny Tygodnika Katolickiego „Niedziela”

 

Kasy spółdzielcze są sukcesem najpierw małej, teraz już wielkiej grupy ludzi, która postanowiła założyć pewien ruch.

Kasy spółdzielcze są sukcesem najpierw małej, teraz już wielkiej grupy ludzi, która postanowiła założyć pewien ruch. Nie znam przykładu ruchu społecznego, który w ostatnich latach – nie istniejąc wcześniej – rozwijałaby się tak dynamicznie.

Lech Kaczyński

Gdyby nasza rzeczywistość choć odrobinę przypominała Stany Zjednoczone, to twórcy grupy SKOK cieszyliby się szacunkiem.

Gdyby nasza rzeczywistość choć odrobinę przypominała Stany Zjednoczone, to twórcy grupy SKOK cieszyliby się szacunkiem, jeździliby po kraju i wygłaszali słonopłatne odczyty na temat teorii i praktyki budowy świetnie działających struktur, budowy praktycznie z niczego.

Witold Gadowski

Działalność spółdzielczych kas zasługuje na szczególne uznanie.

W moim przekonaniu, działalność spółdzielczych kas zasługuje na szczególne uznanie ze względu na unikalne połączenie praktycznie realizowanej przez nie misji społecznej z funkcją ekonomiczną. (…) W dobie postępującej globalizacji działalności gospodarczej godną uwagi jest również rola odgrywana przez Kasy w prowadzeniu skutecznej działalności na rzecz rozwoju polityki lokalnej. (…) Uzyskiwane dzięki Państwa bardzo dobrej pracy wyniki finansowe umożliwiają uzyskiwanie środków na realizację planów życiowych setek tysięcy polskich rodzin.

Maciej Płażyński - Marszałek Sejmu RP Maciej Płażyński do uczestników Krajowej Konferencji SKOK, Warszawa, 20.06.2000 rok

Sukces polskich Kas, podobnie jak proces budowy unii kredytowych na całym świecie uzależniony jest w dużym stopniu od liderów ruchu.

Sukces polskich Kas, podobnie jak proces budowy unii kredytowych na całym świecie uzależniony jest w dużym stopniu od liderów ruchu. Nie da się ukryć, że Polska miała szczęście trafić na ludzi naprawdę zaangażowanych w ideę ruchu spółdzielczego, a co za tym idzie dążących do wzmocnienia i stałego rozwoju unii kredytowych w waszym kraju.

Brian Branch - prezydent Światowej Rady Unii Kredytowych podczas wizyty w Trójmieście

Zawsze opanowany, kompetentny, pogodny i solidny w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Powiedziałem niedawno o sobie: ,,Miałem szczęście spotkać na swojej życiowej drodze wielu wspaniałych ludzi, kochających Polskę i wiernych wartościom sierpnia”. Z całą pewnością Grzegorz Bierecki jest jednym tych ludzi. Nigdy nie potrzebowaliśmy wielu słów, żeby się dobrze zrozumieć, bo myśleliśmy i czuliśmy podobnie. Zawsze opanowany, kompetentny, pogodny i solidny w najlepszym tego słowa znaczeniu. Życzę każdemu obcowania i jak najwięcej spotkań z takim Człowiekiem.

Janusz Śniadek

Rzucił wyzwanie tej niesprawiedliwej transformacji, jaka ukształtowała się w Polsce po ’89 roku w zakresie bankowości.

Mamy przyjemność tutaj gościć i w tym okręgu wystawiać jako Prawo i Sprawiedliwość pana Grzegorza Biereckiego. Jest to postać o formacie ogólnopolskim. Dlaczego? Z jednego prostego powodu: ten człowiek rzucił wyzwanie tej niesprawiedliwej transformacji, jaka ukształtowała się w Polsce po ’89 roku w zakresie bankowości. To się udało. To się przyjęło i jest przedmiotem szczerej niechęci obecnej władzy, która bardzo chętnie rzucałaby kłody pod nogi SKOK-om.

Jacek Kurski - (Biała Podlaska, 29.08.2011)

Jest kandydatem, który tam, w Senacie, będzie przyczyniać się do pomyślności polskich przedsiębiorców.

Jest kandydatem, który tam, w Senacie, jeśli za waszą decyzją się znajdzie, będzie mógł podejmować decyzje, czy przyczyniać się do pomyślności polskich przedsiębiorców. Tych często małych przedsiębiorców, właścicieli sklepów, właścicieli drobnych zakładów, którzy tworzą polską gospodarkę, którzy tworzą polski budżet, którzy płacą uczciwie podatki. I warto na takich ludzi stawiać. Stąd też nasza decyzja o poparciu pana Grzegorza Biereckiego.

Zbigniew Ziobro