Strona Główna

Powiedzieli

Jedyny taki człowiek w Polsce

Jedyny taki człowiek w Polsce Jarosław Kaczyński

Grzegorz Bierecki jest twórcą Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo – Kredytowych. To ogromna instytucja finansowa, powstała bez jakiegokolwiek udziału państwa, a zarazem całkowicie polska, dedykowana ludziom biednym, którym swego czasu banki odmawiały kredytu.

Grzegorz Bierecki to człowiek, właściwie jedyny taki człowiek w Polsce, który stworzył z niczego dużą instytucję finansową. Angażował się w wielkie projekty, mające na celu ustawowe ograniczenie lichwy w Polsce i dające możliwość ogłoszenia upadłości tym, którzy z powodu wpadnięcia w tzw. pętlę kredytową uznawani są przez państwo za osoby wykluczone społecznie.

Grzegorz Bierecki to również były działacz podziemnej, a później jawnie już działającej Solidarności, jeden z najbliższych współpracowników mojego brata, śp. Lecha Kaczyńskiego.

Sądzę, że niewielu jest finansistów w Polsce, którym leży na sercu los najsłabszych.
Grzegorz Bierecki jest takim właśnie człowiekiem. To dla nas bardzo cenne, że zgodził się startować z listy Prawa i Sprawiedliwość w wyborach powszechnych do Senatu RP. Myślę, że to właśnie taki kandydat, który dzięki swojemu doświadczeniu, wiedzy i mądrości, potrafi przedstawiać konkretne propozycje rozwiązań. Działań, które ulżą ludziom w ich codziennych bolączkach i poprawią los wielu Polaków.

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości

powrót...